DoubleDot zajmuje się przede wszystkim działalnością
związaną z produkcją serwisów i aplikacji internetowych,
doradztwem w zakresie stosowania technologii internetowych, komputeryzacji i informatyzacji, oraz różnorodną tematycznie działalnością szkoleniową

W zależności od potrzeb DoubleDot formuje grupy zadaniowe, odpowiedzialne za pracę dla konkretnego klienta. Podstawowa grupa to zespół złożony z analityka - konsultanta rozwiązań informatycznych, grafika-webmastera, projektanta funkcjonalnego oraz specjalisty ds. marketingu i PR. W razie potrzeby dokooptowywani mogą być specjaliści z innych dziedzin, niezbędni do prawidłowego przeprowadzenia prac. 

Usługi internetowe DoubleDot obejmują pełne spektrum zagadnień związanych z siecią - od zaprojektowania serwisu do wypromowania gotowego produktu w sieci. Dzięki doskonałym, doświadczonym specjalistom DoubleDot jest w stanie zaproponować Klientom rozwiązania najlepsze i najodpowiedniejsze. Jedynymi ograniczeniami są te, wynikające z prawidłowego określenia środków służących realizacji celów naszych Klientów. Eliminujemy bowiem rozwiązania zbędne, zbyt kosztowne i nadmiarowe w stosunku do rzeczywistych potrzeb.
 
DoubleDot  posiada własny dział szkoleń. Prowadzimy szkolenia z zakresu szeroko pojętych technologii informatycznych, teorii i praktyki komputeryzacji i informatyzacji. Jesteśmy jedną z pierwszych firm posługujących się terminalami BlackBerry i oferujących szkolenia z zakresu zastosowań tej technologii. Najnowsze szkolenia firmy DoubleDot przekraczają zakres technologii i dotyczą etykiety biznesu oraz aspektów biznesowych sztuki.